Wiosna Filmów w Polsce

Kino Forum
ul. Legionowa 5, 15-281 Białystok

 

REPERTUAR – KWIECIEŃ 2017

28 kwietnia – 4 maja

 

Zapraszamy na III edycję Festiwalu Wiosna Filmów, prawdziwą kinową ucztę! W ramach przeglądu zobaczymy najlepsze, wielokrotnie nagrodzone na największych światowych festiwalach, filmy sezonu.
Bilet na każdy film: 12 zł

W programie Wiosny Filmów znajdą się:

HISTORIA PEWNEGO ŻYCIA
Zdobywca nagrody FIPRESCI na festiwalu w Wenecji, obraz Stéphane Brizé to adaptacja powieści Guya de Maupassanta „Historia pewnego życia”, którą sam Lew Tołstoj określił mianem najwspanialszej francuskiej narracji od czasu „Nędzników”.

AQUARIUS
Rewelacja festiwali filmowych na całym świecie, a także ostatniego festiwalu w Cannes. W roli głównej Sonia Braga („Pocałunek kobiety pająka”).

MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE
Nominowany do OSCARA 2017 szwedzki komediodramat porównywany z „Lepiej być nie może” i „Gran Torino”
Nagrodzona statuetką dla najlepszej europejskiej komedii na ostatniej gali ENF we Wrocławiu, adaptacja bestsellerowej powieści „Mężczyzna imieniem Ove” Fredrika Backmana.

FRANTZ
Nominowany aż w 11 kategoriach w tegorocznych Cezarach!
Nagrodzony na festiwalu w Wenecji najnowszy obraz François Ozona, twórcy takich obrazów jak „Basen” czy „8 kobiet”.
Nowy film francuskiego mistrza suspensu i delikatnej erotyki to stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro.

DWIE KOBIETY
Prezentowany na ostatnim Berlinale dramat, którego siłą napędową są dwie wybitne francuskie aktorki – Catherine Deneuve i Catherine Frot.
Fenomenalna Catherine Deneuve oraz Catherine Frot, gwiazda „Niesamowitej Marguerite”, we wspaniałej opowieści o przyjaźni dwóch kobiet.

DUSZA I CIAŁO
Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na ostatnim Berlinale „Dusza i ciało” to pierwszy od 18 lat film pełnometrażowy cenionej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi.
Niezwykła historia miłosna o ludziach którzy śnią ten sam sen.

WILDE MAUSE
Rewelacyjna czarna komedia o krytyku muzycznym, który po utracie pracy planuje bezlitosną zemstę na byłym szefie.
Prezentowana w Konkursie Głównym podczas tegorocznego Berlinale, słodko-gorzka opowieść o kryzysie wieku średniego.

KONSTYTUCJA
Intymna historia miłosna z udziałem trojga ludzi zamieszkujących ten sam budynek w centrum Zagrzebia.
Tragikomiczna historia bardzo nietypowego trójkąta miłosnego.

Pokaz specjalny – KOMUNIA
Film dokumentalny który odkrywa piękno w odrzuconych, siłę w najsłabszych, potrzebę zmiany tam, gdzie nic na nią nie rokuje. To przyspieszona lekcja dojrzewania, która uczy, że żadne porażki nie są ostateczne. Szczególnie tam, gdzie idzie o miłość.
Film „Komunia” wygrał Tydzień Krytyki Filmowej na MFF w Locarno. Otrzymał również nagrodę Silver Eye na festiwalu w Jihlavie, Nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym, Young Eyes Film Award na festiwalu DoKLeipzig.

Maj 4 @ 18:00
18:00

Kino Forum