Future Shorts Spring Season 2017

Kino Forum
ul. Legionowa 5, 15-281 Białystok

 

REPERTUAR – KWIECIEŃ 2017

Środa, 26/04 – 18:30

 

Wiosna to przede wszystkim wszechogarniające zmiany, to swoista rewolucja w otaczającym nas świecie. Future Shorts Spring Season to zestaw iście bojowych filmów, mocno zaangażowanych w aktualne kwestie społeczno-polityczne. Kryzys uchodźczy, konflikty zbrojne, migracje zarobkowe oraz jednostkowe poszukiwania tożsamości (osobistej, społecznej i seksualnej) to ważne tematy, które w filmach wybranych przez selekcjonerów Future Shorts są ukazane w niebanalny i zdystansowany sposób. Ich autorzy za pomocą rozmaitych stylów i form artystycznego wyrazu rozluźniają atmosferę na ekranie, nie umniejszając wagi podejmowanych zagadnień. W programie znajduje się 7 filmów z całego świata, jak zawsze zróżnicowanych pod względem gatunkowym i formalnym.

Future Shorts Spring Season 2017
26 kwietnia / kino Forum / godz. 18:30 / bilet 14 zł

Program:

CAROUSEL
Wielka Brytania 2015. Reż. Kal Weber. Fabuła. 6’
Mężczyzna daje poradę 15-latce, ale ich spotkanie rozwija się w nieoczekiwany sposób.

IMPORT
Holandia 2015. Reż. Ena Sendijarevic. Fabuła. 17’
Po otrzymaniu dokumentów uprawniających do pobytu, Bośniacka rodzina znajduje schronienie w małej wiosce w Holandii. Próbuje zadomowić w nieznanym sobie świecie, lecz absurdalne sytuacje narastają.

THE RUNNER
Hiszpania 2014. Reż. José Luis Montesinos. Komedia. 13’
Pięć lat temu szef zamknął firmę i zwolnił 300 pracowników. To pierwszy dzień, kiedy wychodzi pobiegać i spotyka jednego z byłych podwładnych.

A NIGHT IN TOKORIKI
Rumunia 2016. Reż. Roxana Stroe. Komedia. 18’
Cała wioska świętuje 18-ste urodziny Geaniny w zaimprowizowanym nocnym klubie. Jej chłopak podaruje jej prezent, którego nikt nigdy nie zapomni.

9 DAYS: FROM MY WINDOW IN ALEPPO
Holandia, Syria 2015. Reż. Issa Touma, Floor van de Muelen, Thomas Vroege. Dokument. 12’
Sierpień 2012 r. Syryjski fotograf Issa Touma zauważył młodego mężczyznę, ciągnącego po jego ulicy worki z piaskiem. Następne 9 dni spędził uwięziony w swoim mieszkaniu, będąc świadkiem początku konfliktu w Aleppo.

REFUGEE – NADIA TEHRAN
Szwecja, Iran 2016. Reż. Nadia Tehran Music. Teledysk. 3’
W teledysku “Refugee” Nadia Tehran bada granice osobistej i politycznej tożsamości.

NOTHING STRANGER
Chiny, Holandia, Hiszpania 2016. Reż. Pedro Collantes. Fabuła. 22’
Wiele lat temu Ling miała sen. Nawet dzisiaj pamięta każdy jego szczegół: rybaka na tratwie bambusowej na rzece, zielone krasowe góry sięgające bezchmurnego nieba, czarnego ptaka próbującego połknąć karpia, ale coś go zatrzymuje…

Pokaz w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Kwiecień 26 @ 18:30
18:30

Kino Forum